streso valdymas

Su stresu susiduriame kasdien. Darbe patiriame stresą dėl darbo krūvio, klaidų ar nesėkmių atliekant užduoti, nemalonių pokalbių su vadovais, klientais bei kolegomis. Deja dažnai grįžimas namo po darbo taip pat nėra panacėja apsauganti nuo streso. Kad ir kaip norėtųsi saugios, ramios bei atpalaiduojančios erdvės, tenka susidurti su kitais dirgikliais. Buities darbai, vaikų būreliai ar prasti pažymiai iš mokyklos, nepatenkintas partnerio/-ės žvilgnis, nesaugumas dėl ateities ar finansinių įsipareigojimų gali išbalansuoti ne prasčiau nei darbinis pokalbis su piktu ar nusivylusiu klientu.

Stresas – tai mūsų organizmo signalizacija, įsijungianti tada, kai susiduriame su fizinėmis/emocinėmis grėsmėmis, kurios iš mūsų reikalauja imtis tam tikrų veiksmų ar pozicijos. Įsijungusi signalizacija mobilizuoja mūsų resursus veikti, siekiant pašalinti grėsmę. Visgi jei mes nežinom ką daryti, arba jaučiamės bejėgiai veikti taip, kaip norėtume, signalizacija nesiliauja kaukti ir ilgainiui pradeda organizmą.

Daug žmonių tiki, jog streso galima kažkaip išvengti ir didžiausia laimė gyventi be streso ir įtampos. Deja, ši nuostata yra klaidinga ir dažniausiai pati savaime gali būti streso šaltinis. Šiuose mokymuose kalbėsime ne apie tai, kaip išvengti streso, bet apie tai, kaip išmokti su juo susidraugauti. Visi žinome, kad nevaldomas, per vėlai pastebėtas stresas turi stiprias, neigiamas pasekmes žmogaus gyvenimo kokybei. Dėl to svarbi streso valdymo dalis yra savęs pažinimas.

Mokymų metu pažvelgsime į save iš arčiau – atrasime mus stipriausiai veikiančius streso šaltinius, dažniausiai stresą išduodančius požymius. Taip pat daug dėmesio skirsime psichologinio atsparumo formavimui bei stiprinsime praktinius įgūdžius, padedančius pasirūpinti savimi streso akivaizdoje ar greičiau atgauti balansą po stresinių situacijų.

Kodėl verta?

Praktiniai įgūdžiai versus Teorinės žinios

Įtraukiantis turinys versus Nuobodžios skaidrės

Mokymasis žaidžiant versus Mokymasis klausant dėstytojo monologo

Realios situacijos versus Abstrakčios istorijos

error: Turinys yra apsaugotas !!